Suurupi eramu sisekujundus


Suurupi eramu sisekujundus

Sisearhitektuur

2015


Eramu näol on tegemist Emil Urbeli tüüpprojekti järgi ehitatud neofunktsionalistliku kahekorruselise hoonega. Välisviimistluses annavad aktsendi paksud karniisid ning akende kõrgune ning avadega sama tumedat tooni laudis, mis liigendab ja muudab jõulisemaks hoone lihtsat geomeetriat. Plaan on lahendatud ratsionaalselt, kompaktselt.


Lähteülesandes olid esikohal kõigi pereliikmete soov muuta küllalt kompaktset elamist kõikide pereliikmete jaoks enam privaatsemaks ning isikupärasemaks. Suuremaks kasvanud lapsed vajasid kumbki oma tuba. Vanemad soovisid privaatsemat magamistuba oma vannitoaga. Sooviti suuremat köögipinda. Pereliikmetel olid küllaltki erinevad soovid ja kompromisse me ei teinud. soovisime, et igaüks saaks oma isikupärase osa ruumist. Sellest annab näiteks märku üks lastetuba klaveri ning kapile trükitud fotoga Yoko Ono perfomance-ist. Ja teine tuba suure grafitiga. Või vannituba nikerdutega peegli ja lõvijalgadega vanniga, mis justkui teisest ooperist detailina rikastab muidu kaasaegset ja puhaste pindadega ruumi. Teiseks sooviti värskendada siseviimistlust. Suurema ruumimõjuga muudatustest:


Sauna- pesu- ja puhkeruumi ploki muutmine avatumaks. Kuna tegemist oli üsna kompaktse puhkeruumiga, otsustasime kasutada palju klaasi, et saada võimalikult palju visuaalseid ühendusi ruumide vahel. ühte seina sai väiksema ukse asemel paigaldatud voldikuks, mis muudab puhkeruumi ja esise terrassi üheks ruumiks. Selle mulje suurendamiseks sai puhkeruumi seinal kasutatud fassaadiga sama laudist.


Masterbedi ja vannitoa ühendamine. varem oli vannituba ligipääsetav koridorist, seega pere ühiskasutuses. Ühendamine magamistoaga tekitas võimaluse muuta vannituba privaatseks buduaariks. Ava asukoha ja klaasukse valisime, et lasta õhtupäike magamistuppa.


Kõrged uksed. varasemalt 2,1m kõrgused puitkiudplaadist uksed vahetasime maast laeni, s.t 2,5m kõrguste spoonuste vastu. Selle muudatuse jaoks kasutasime ka ehitusinseneri abi, sest kohati tuli muuta silluseid. Puitkarkassmaja on siiski pigem kerge ümber ehitada. kõrged uksed muutsid ruumi oluliselt võimsamaks ning tõid elamu sisemusse mõneti puudu olnud funktsionalistlikku joont.


Köögi ümberlahendamine. Varasemalt oli köögitasapind vaid seinas ning toa keskel söögilaud, mis muutis köögi elutoa suhtes liiga pealetükkivaks. seetõttu sai planeeritud köögisaar, mis oma minimalistliku ilmega annab köögile viisaka ja konkreetse lõpetuse, luues samal ajal vajalikku lisatasapinda.


Grafitiga toa mööblilahenduse tegime koos poisiga, andsime ette mooduli sammu 360x360mm - hea riiuli sügavus ja kõrgus. 2x 360 annab kirjutuslaua kõrguse ja sügavuse või riidekapi laiuse. Sealt edasi tuleneva layoudi tegi noormees ise.


Materjalikasutuses hoidsime naturaalset ja ehedat joont ja rõhutada materjalide loomulikku ilu. Nii sai kasutatud palju naturaalse viimistlusega puitu ja ka paekivi. Seinte viimistluseks andsime lisatekstuuri lubikrohviga ning vanni taustaseinas on kasutatud pinda veekindlaks muutvat lubipahtelduse tehnikat.


Vannitoa valguskasti ja trepi kohal oleva pere foto autor on Maria Aua, grafiti tegi Uku Sepsivart.


Fotod: Terje Ugandi



Loe järgmiseks:

Toggl kontor